Transgender osoby se opět mohou připojit k americké armádě. Biden zrušil předchozí zákaz Trumpa.

2 Comments · 1953 Viewss

Washington 25. ledna 2021

Prezident Spojených států Joe Biden v pondělí zrušil nařízení svého předchůdce Donalda Trumpa, které zakazovalo transgender osobám sloužit v americké armádě. Splnil tím jeden ze svých předvolebních slibů, po němž dlouho volaly zejména organizace bojující za práva leseb, homosexuálů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT), poznamenává agentura Reuters.

Biden v pondělí po boku ministra obrany Lloyda Austina a nejvýše postaveného generála armády USA Marka Milleyho podepsal exekutivní příkaz, podle nějž „by všichni Američané způsobilí sloužit v ozbrojených složkách Spojených států měly mít možnost tak učinit,“ uvedl ve vyjádření Bílý dům s tím, že „inkluzivní (ozbrojené) síly jsou efektivnějšími (ozbrojenými) silami“.

Transgender osoby mohly otevřeně sloužit v armádě s právem na lékařskou péči související se změnou pohlaví od roku 2016, kdy to umožnil demokratický prezident Barack Obama a kdy Biden zastával funkci viceprezidenta.

Republikán Trump však po svém nástupu do úřadu zakázal nábor transgender nováčků, umožnil ovšem pokračovat ve službě těm, kteří již v armádě byli. Zástupci komunity LGBT Trumpův krok dlouhodobě kritizují jako krutý a nesmyslný.

Trump argumentoval tím, že přítomnost transgender osob v armádě přinese obrovské náklady na zdravotní péči a naruší chod ozbrojených složek.

Podle posudku renomované výzkumné instituce Rand Corporation, který si nechalo vypracovat ministerstvo obrany v roce 2016, by však působení transgender osob mělo „minimální dopad“ na bojovou připravenost armády a její výdaje na zdravotnictví. Hlavním důvodem byl předpoklad, že transgender příslušníků armády by bylo velice málo.

Zdroj: https://irozhl.as/cz4

2 Comments
avatar

Elis

1624991852
A když se koukneme hloubš pod pokličku, jó - tak si představte, jak to budou schytávat od ostatních už jen v kasárnách/výcviku. Šikana, ponižování, fyzické násilí. Tohle nám přeci bylo dokázáno už jen na " přijetí " homosexuálů mezi armádu.
Vydrží maximálně 1%.

A to je smutné.
Smutnější, než Bidenovo gesto zrušení, ačkoli ví, že takoví lidé jsou tam posláni na smrt.
Hawk.
 
avatar

Elis

1624991573
Bude válka. Každá ruka teď bude dobrá. 😉 Snad si vážně nemyslíte, že mu jde " o nás ". :)