Hledání lásky jsem málem vzdala, ale pak jsem potkala svou současnou přítelkyni

2 Comments · 4283 Viewss

Časté spory s tátou komplikovaly Marcelino dospívání. Nejistota střídala pocit bezpečí a naopak. Volný čas trávila Marcela mimo domov. Vyrážela s přáteli na různé akce, koncerty nebo víkendové výlety. A jako každý hledala lásku. Ta ale nepřicházela...

...„Nikdo v mém srdci nedokázal zažehnout jiskru vášně,“ vrací se Marcela do doby svého dospívání. Vše se ale změnilo, když jí bylo šestadvacet. Při další rodinné krizi se v jejím životě objevila kamarádka, která měla podobné zážitky, a tak se rychle spřátelily.


Začaly spolu trávit čas. Zpočátku si jen rozuměly a bavilo je být spolu. Pouto a prožitky však byly tak silné, že se zrodilo něco většího. Něco co přesahovalo hranice přátelství. Marcela se poprvé v životě bezhlavě a naplno zamilovala. Poprvé se cítila být ženou, krásná a kompletní.

Díky tomuto vztahu se Marcela naučila nejen milovat, ale také stát si před okolím za svým partnerstvím se ženou. „Přišla jsem o jednoho dlouholetého kamaráda, který moji orientaci nepřijal. Ostatní byli báječní. Převládal u nich názor, že důležité je mé štěstí a ne to, s kým ho prožívám“.

Marcelin první vztah trval dva roky a na jeho konec nevzpomíná ráda. „Rozchod byl bolestivý a dlouho jsem se z něj nemohla vzpamatovat,“ říká. Také proto její další vztahy trvaly maximálně měsíce a pak ustaly úplně. Marcela se zaměřila na jinou sféru svého života a to na kondici nejen fyzickou, ale i duševní. Neváhala navštívit psychologa, ale nebránila se ani různým alternativním směrům. Na meditace a pozitivní přístup k životu nedá dopustit dodnes.

„I přesto že toto období pro mne bylo velmi přínosné a zajímavé, tak jsem stále více pociťovala samotu a všechnu nově nabytou energii jsem chtěla s někým sdílet.“ říká přesvědčivě.

Na internetu si rozklikla seznamku, následoval rok hledání a dvě neúspěšné schůzky se dvěma dívkami. Pak ale přišlo pověstné třetí rande. „Neslibovala jsem si od něj vůbec nic a jak už to tak bývá, o to větší byla moje radost, když mi do života vstoupila velká láska a spokojenost,“ říká Marcela s úsměvem.

Schůzka se překulila do vztahu, který trvá už necelé tři roky. Marcela se se svou přítelkyní zasnoubila a plánují rodinu. Ničeho, co v minulosti prožila, nelituje a čas by vrátit nechtěla. Nadšeně a odhodlaně proto všem vzkazuje: „Nic se nemá vzdávat, ani kdyby situace vypadala úplně beznadějně! Nikdy nevíte, co vás čeká na třetím rande, natož zítra…“ 

Zdroj: sbarvouven.cz

2 Comments
avatar

Martina Hotzelova

1692109943
Já měla vztah 22 let a z toho 12 let jako pár.Je to měsíc co mi oznámila, že má někoho jiného.Jsem zoufalá z toho všeho, srdce mám na milion kousků zničené -přemýšlím i na sebevraždu.
 
avatar

Martina Svobodová

1630023909
Naděje umírá poslední ☺️ Já sama jsem a budu je klid